Witamy w Chórze Wychowanków Skoraczewskiego JUBILUS

Witamy na oficjalnej stronie Chóru Wychowanków harcmistrza Władysława Skoraczewskiego JUBILUS, który kontynuuje działalność Centralnego Zespołu Artystycznego ZHP - dzieła życia naszego ukochanego druha. W repertuarze zespołu znajdują się pieśni patriotyczne, powstańcze, harcerskie, ludowe, kolędy, muzyka poważna oraz piosenki biesiadne, warszawskie, filmowe z okresu dwudziestolecia międzywojennego i międzynarodowe.

W swoim dotychczasowym dorobku Chór JUBILUS ma m.in. wiele koncertów patriotyczno-niepodległościowych, ubarwianych poezją, koncerty harcerskie, powstańcze; zespół kilkakrotnie odpowiadał za oprawę muzyczną Mszy radiowych transmitowanych przez Program 1 Polskiego Radia, co jest dla nas ogromnym wyróżnieniem.

Nasze programy kolędowe - wykonywane z orkiestrą i grupą dziecięcą - są bardzo dobrze przyjmowane przez publiczność. Są one prezentowane np. podczas Wigilii dla Warszawy – corocznego spotkania mieszkańców stolicy z prezydentem miasta, na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina, w warszawskich domach kultury i kościołach.

Słuchacze podkreślają niezwykłą atmosferę panującą podczas wszystkich koncertów Chóru - do wspólnego śpiewania jest zapraszana publiczność, która dzięki aktywnemu uczestnictwu na długo zapamiętuje wspólny występ. Tę samą ideę wspólnego działania i budowania społeczności staraliśmy się oddać w tej witrynie - piszcie do nas, wspominajcie, działajcie, pomagajcie innym. A przede wszystkim śpiewajcie. Śpiewasz w chórze - żyjesz dłużej!

Szczegółowe informacje na temat osiągnięć i historii zespołu publikujemy w dziale Chór. Dowiedz się więcej

Chór Skoraczewskiego