Koncerty pieśni patriotycznych

Chór Wychowanków Skoraczewskiego JUBILUS ma przygotowanych kilka programów koncertów pieśni patriotycznych, w skład których wchodzą utwory powstańcze, harcerskie i związane z niepodległościową tradycją Polski. Występy powiązane są z poezją, a na życzenie zamawiającego także z warsztatami muzycznymi i plastycznymi. Chór występował ze swoimi programami pieśni patriotycznych m.in. podczas obchodów rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, Narodowego Święta Niepodległości czy na koncercie "Bohaterom Pawiaka".

more info

Koncerty kolęd i pastorałek

Chór Wychowanków Skoraczewskiego JUBILUS ma w swoim repertuarze duży zestaw najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek, które często śpiewa w kościołach - bądź jako osobny koncert bądź jako oprawę Mszy Świętych. Warto dodać, że Chór kilkukrotnie odpowiadał za oprawę muzyczną Mszy radiowych transmitowanych przez Program 1 Polskiego Radia. Chór jest także stałym gościem Wigilii dla Warszawy - specjalnego koncertu kolęd dla mieszkańców stolicy, którego gościem honorowym jest Prezydent m. st. Warszawy.

more info

Koncerty rodzinne

Nasze koncerty rodzinne łączą pokolenia i przeznaczone są dla wszystkich grup wiekowych. Te występy Chóru Wychowanków Skoraczewskiego JUBILUS połączone są z animacją publiczności, która zapraszana jest do wspólnej zabawy, rozwiązywania zagadek, ruchu i oczywiście do śpiewania. W tych koncertach występują m.in. dzieci - nasi najmłodsi wychowankowie Chóru. Grupa dziecięca wykonuje kilka piosenek dostosowanych do jej wieku i umiejętności.

more info

Koncerty rodzinne, popularno-biesiadne

Ten program zawiera m.in. popularne utwory związane z Warszawą czy pochodzące z polskich filmów z lata 20. i 30. XX wieku bardzo chętnie śpiewane z nami przez widzów. Chór JUBILUS dbając o to, aby każdy mógł czynnie uczestniczyć w występie, przeprowadza animacje publiczności zapraszając ją do wspólnej zabawy, rozdawane są także śpiewniki. Poza ww. utworami zespół śpiewa także najpopularniejsze piosenki biesiadne.

more info

Koncert harcerski

Chór Wychowanków Skoraczewskiego JUBILUS bardzo silnie odwołuje się do swoich tradycji harcerskich, a więc do działalności Centralnego Zespołu Artystycznego ZHP, który był prowadzony przez harcmistrza Władysława Skoraczewskiego. Chór posiada w swoim repertuarze utwory dawniej śpiewane przez CZA ZHP oraz tradycyjne piosenki harcerskie. Program tego typu koncertu jest każdorazowo opracowywany indywidualnie. Koncert harcerski odbywa się a’cappella, z akompaniamentem lub - na szczególne zamówienie - z udziałem orkiestry.

more info

Koncert zuchów (uzupełniający)

W naszych koncertach śpiewają także najmłodsi wychowankowie Chóru Skoraczewskiego, którym przekazujemy to, co czego nauczył nas Druh Władek. Zazwyczaj występy dzieci są urozmaiceniem koncertu dawanego przez "dorosły chór" (Koncerty rodzinne oraz Koncerty kolęd). Utwory śpiewane przez najmłodszych są dostosowane do ich wieku i umiejętności. Nasze Aniołki występowały m.in. podczas spotkania wigilijnego w Ministerstwie Edukacji Narodowej wraz z harcerzami, którzy przybyli tu z Betlejemskim Światłem Pokoju.

more info

Koncert na życzenie

Chór Skoraczewskiego jest w stanie przygotować koncert na życzenie zapraszającego, o ile tematyka koncertu nie stoi w sprzecznością z ideami hołdowanymi przez nasz zespół. Chór specjalizuje się w wykonywaniu utworów polskich, ale... ma w swoim repertuarze nawet utwory z egzotycznych krajów świata. Nasze występy nie muszą być poważne - my lubimy się śmiać. Tradycją Chóru są tzw. "zielone koncerty", podczas których zarówno chór dyrygentowi, jak i dyrygent chórowi robi drobne psikusy.

more info