Obecnie dyrektorem artystycznym Chóru Wychowanków Skoraczewskiego JUBILUS jest Krystyna Stańczak-Pałyga, która swoje pierwsze kroki, jako instruktor muzyczny i harcerski, stawiała u boku Druha Skoraczewskiego. W Centralnym Zespole Artystycznym ZHP prowadziła zajęcia z najmłodszą grupą (zuchy). Jako dyrygent, animator kultury i miłośniczka działań artystycznych łączących pokolenia, kontynuuje pracę swojego wielkiego poprzednika. Z Chórem współpracują również wychowankowie Druha: Tadeusz Niećko - dyrygent, akompaniator, aranżer wielu utworów wykonywanych przez zespół, Bernard Chmielarz - dyrygent i aranżer.

Krystyna Stańczak-Pałyga

W chórze: kierownik artystyczny i dyrygent chóru, śpiewa każdym głosem
Zawód: animacyjny, z pasją
Związek z CZA ZHP: instruktor harcerski i muzyczny w CZA ZHP

 

Krysia to wulkan energii. Po prostu wszędzie jej pełno i nie ma od tego żadnej ucieczki. Dla zespołu jest nieprzerwaną nicią łączącą współczesność z czasami świetności CZA ZHP za druha Władka. Jest wybitnym pedagogiem wokalnym. Jedną z jej pobocznych pasji jest nurkowanie - tak więc ze względu na elitarną znajomość z wieloma rekinami zespół po prostu nie ma śmiałości nie zastosować się do jej licznych próśb i tajemniczych planów. Jednak jej głównym akwenem żerowania są od zawsze działania artystyczne, a zwłaszcza muzyczne - dzieci, młodzieży i innych konfiguracji wiekowych. Ważne, by w czarodziejskim kręgu była dobra energia. Jej charyzma jest kluczem do wielu serc, też tych czujących osamotnienie lub wręcz wykluczenie. Aktualnie Krysia znów interesuje się tańcem - co z tego wyniknie jeszcze nie wiadomo, ale Chór już się szykuje...
Oficjalna nota biograficzna [uwaga, nota znajduje się w innym dziale]: Nasz chórmistrz/Krystyna Stańczak-Pałyga


 

Tadeusz Niećko

W chórze: dyrygent, akompaniator, aranżer
Zawód: niebiański
Związek z CZA ZHP: puzonista w orkiestrze CZA ZHP i dyrygent w CZA ZHP

 

Aranżer większości utworów wykonywanych przez chór i nasz wyjątkowy akompaniator, słynący z zaskakujących i niepowtarzalnych przygrywek. Ponadto Tadeusz to utalentowany dyrygent oraz błądzący w chmurach muzyk. A poza chmurami, gdzie to on nie był i gdzie nie pracował, w zasadzie pół Polski ma zjechane. Tu podyryguje, tam podyryguje - w operze, w operetce, w filharmonii albo... w Państwowym Zespole Ludowym Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Konstatujemy więc dodatkową - taneczną - płaszczyznę porozumienia pomiędzy Tadkiem a Krysią.
Oficjalna nota biograficzna: Zespół/Tadeusz Niećko

Bernard Chmielarz

W chórze: dyrygent orkiestry i aranżer
Zawód: poważny i humorystyczny zarazem
Związek z CZA ZHP: członek orkiestry CZA ZHP

 

Współpracownik chóru. Odpowiada za opracowanie aranżacji wielu utworów, które regularnie (i z powodzeniem) śpiewamy. Okazjonalnie jest dyrygentem podczas naszych koncertów z orkiestrą. Gdyby zapomniał o jakiejś z setek swoich aranżacji, kompozycji orkiestrowych czy kameralnych ma tę przewagę nad innymi, że zawsze może sięgnąć po nagranie na licznych CD. W przypadku (a przypadek zawsze może się zdarzyć) zagubienia czegoś w pamięci, w nutach, na płytach CD i w nagraniach telewizyjnych - ma jeszcze jedną szansę na przetrwanie - a jest nią humor. A jego ma takie zapasy, że z pewnością nigdy mu nie zabraknie.
Oficjalna nota biograficzna: Zespół/Bernard Chmielarz

Marta

Głos w chórze: sopran
Zawód: specjalistka od fletu
Związek z CZA ZHP: członek chóru CZA ZHP


Fachowa siła z odzysku. Jest specjalistką od fletu, batuty i... zarządzania. Jako instruktor muzyczny męskiej części chóru w swej małej garści potrafi utrzymać wszystkich panów. Panowie zawsze próbują się wyrwać - taka już ich pierwotna natura - ale Marta ma swoje sprawdzone sposoby. Z powodzeniem wchodzi w wokalne akcje, czego dowód dała np. podczas flash mobu na stacji Metro Centrum. Członek zastępu Papugi, Myszy.

Tesera

Głos w chórze: sopran
Zawód: ma niebezpieczną pracę
Związek z CZA ZHP: członek chóru CZA ZHP

 

Dwie w jednej - inna w piśmie (drżyjcie narody), inna w mowie (nieposkromiona radość i przyjaźń). Nikt nie wie, ile tak naprawdę zna języków - jest ich dużo i ciągle przybywa. Jest świetnym przewodnikiem i absolutnie się nigdy nie gubi. Uprawia wiele sportów. Niezniszczalna harcerka z krwi i kości. Z tajemnic ujawniamy, że jak trzeba jest skrupulatną formalistką, ale zegarek zgubiła już dawno temu i wydaje się, że go nie szuka ;) Członek zastępu Jaskółki.

 

Małgosia

Głos w chórze: sopran
Zawód: wolny, a nawet szybki
Związek z CZA ZHP: członek chóru CZA ZHP

 

Lek na całe zło - w zależności od potrzeb - ciepły lub zimny okład na świeże bądź zabliźniające się rany. Ręce Sławy, zawsze prawe (jak cała Małgosia), czułe (jak cała Małgosia) ale zdecydowane (chyba jak cała Małgosia). Ma na podorędziu wszystko, czego akurat potrzeba - np. gwizdek  niedostępny w składnicy harcerskiej. Umie szyć! (?), ogólnie posiada wielki talent manualny. Ma rzadkie cechy, takie jak empatia, słowność, pracowitość, a z jej rąk korzysta także nasza dyrekcja. Dobrze się czuje w chórze, zresztą nie dziwi nic, wszak ma tutaj swoją drugą połówkę (Marek). Członek zastępów: Jemiołuszki, Papugi, Myszy.

Marek

Głos w chórze: bas
Zawód: nocny marek
Związek z CZA ZHP: członek chóru CZA ZHP

 

Ach ciężkie życie ma Marek w chórze, gdzie bezustannie udziela korepetycji pozostałym basom. Jest też niezastąpionym asystentem inspektora chóru. Pozyskany stres niweluje nocnymi wyliczeniami, zestawianiem tabelek i szukaniem zagubionych końcówek. Ma wielkie serce i cierpliwość. A w dodatku jest głównym napędem Sławy, no i mężem Małgosi.

Lidka

Głos w chórze: alt
Zawód: akademicki
Związek z CZA ZHP: członek chóru CZA ZHP

 

Póki co, nikt tak pięknie nie napisał o druhu Władku jak ona [jest autorką książki "Harcerz z pięciolinią, czyli moja przygoda z CZA ZHP"]. Swojego czasu, choć już w XXI wieku, zasłynęła z kokardy [nasz informator nie pamięta koloru, ale jest podejrzenie, że była czerwona] i ze stringów zawieszonych w oknie. Odważna w stylu nieoczywistym, warto zaznaczyć, że w zabawę wchodzi też odważnie. Pełni funkcję Koszałka Opałka i może ją pełnić także posługując się pięknym oficjalnym językiem Europejskiej Agencji Kosmicznej, Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, Interpolu, NATO czy ONZ. Jednak jako uzdolnienie wyjątkowe należy uznać dryg scenopisarski i umiejętność ulepienia setek pierogów w krótkim czasie. Członek zastępu Żaby.

 

Sława

Głos w chórze: alt
Zawód: optymista
Związek z CZA ZHP: członek chóru CZA ZHP

 

Twardo stoi na ziemi, ale także pięknie pływa w obłokach. Oprócz śpiewania umie bardzo dobrze dyrygować! W swoich komendach - nie tylko harcerskich - precyzyjna do bólu, często ze śmiechu. Ma własny silnik żywy - maksymalnie ok. 0,45 konia mechanicznego, prędkość ok. 0,15 km/h. Za silnik robią wszyscy akurat wolni ludzie. Lubi lody - szczególnie czekoladowe i orzechowe (mogą być pistacjowe - też dobre). Czujnym (i bystrym) okiem patrzy na cyfry oraz na sprawy naszego chóru. Członek zastępów: Mewy, Pszczółki Maje, Myszy.

Anna

Głos w chórze: alt
Zawód: artystyczny
Związek CZA ZHP: członek chóru CZA ZHP

 

W CZA ZHP znalazła swoją wielką miłość, czyli Darka. To była bardzo romantyczna historia. Nieoficjalnie zeswatał ich Andrzej Rosiewicz, choć swój istotny udział w tym swataniu miał także pewien sopran z zespołu. Zawsze czujna (szczególnie na alarmy obozowe). Uwielbia podróżować, ale jej największą namiętnością są róże. Maluje obrazy, nie tylko w wyobraźni. Żadnej pracy się nie boi, a w Internecie zauważy wszystko i każdego. Członek zastępu Mewy.

Darek

Głos w chórze: tenor
Zawód: generalnie dyrektor
Związek z CZA ZHP: członek chóru CZA ZHP

 

W CZA ZHP znalazł swoją wielką miłość, czyli Annę. Zdecydowany w działaniach i poglądach. Podpora wznowionego chóru, jest ważnym łącznikiem pomiędzy obecnym zespołem a wielką operą. Jest dla niektórych ulubionym psalmistą; w chórze oficjalnie pełni funkcję prezesa, a nieoficjalnie jednego z trzech muszkieterów. Uwielbia piękne kobiety i - zapewne - samochody. Ma kota. Członek zastępu Leniwce.

 

Maciek

Głos w chórze: tenor (solo też tenor)
Zawód: robi w gumie
Związek z CZA ZHP: członek chóru CZA ZHP

 

Główny psuj i naprawiacz - za to zawsze kończy efektownie. Członkowie chóru i ich przyjaciele znoszą mu różne przedmioty w celu przywrócenia ich do dawnej świetności. Maciek porywa je w jakieś sobie tylko znane tajemnicze miejsce, a następnie oddaje zupełnie nowe i błyszczące. Do najważniejszych dobrych uczynków wykonanych dla członków chóru należy naprawa spłuczki Sławki. W zespole jako metodę przetrwania obrał drogę sypania żartami o zabarwieniu erotycznym. W chórze muszkieter. W życiu mur-beton. Członek zastępu Kobuzy.

Jola

Głos w chórze: sopran
Zawód: bardzo mobilny
Związek z CZA ZHP: członek chóru CZA ZHP

 

Klasyczny przykład obieżyświata, na szczęście w przerwach pomiędzy dalekimi wypadami jest bardzo solidną chórzystką. Potrafi się z każdym błyskawicznie skomunikować, co trenuje zarówno prywatnie, jak i zawodowo. Reprezentant postawy "szkiełka i oka" - zawsze ma własne zdanie, ale odpowiada za swoje słowa. A dodatkowo wie do czego służy zegarek. Instruktor harcerski, członek zastępu Jaskółki.

Kasia

Głos w chórze: sopran
Zawód: odpowiedzialna za harmonię Alma Mater
Związek z CZA ZHP: zarażona pasją przez członka CZA ZHP


Nie ma pewności, ale prawdopodobnie gdyby miała na to ochotę mogłaby swym "wysokim" sopranem ograniczyć liczbę kieliszków w dowolnej wielkości pomieszczeniu. Zawsze chętna do pomocy, co szczególnie docenia chóralny Koszałek Opałek. Chórowi podczas spotkań potrafi przygotować malutkie smaczne cudeńka (o wyszukanych i niezwykłych nazwach). Z powodzeniem tańczy w kręgu i co ważniejsze nie jest to krąg czarownic.

Rysiek

Głos w chórze: bas 
Zawód: łącznik
Związek z CZA ZHP: członek chóru CZA ZHP

 

Nasz nestor. Człowiek nie do zdarcia - już zawodowo jest ruchliwy, a prywatnie, och..., gdy tylko usłyszy muzykę nogi aż same mu się rwą do tańca. I wykorzystuje je wprost koncertowo. Zauważyliśmy, że bardzo lubi nuty - ciągle trzyma w nich nos. Być może to zasługa wzajemnego zarażania się pasją z siostrą Zuzanną, z którą zainicjował powstanie rodzinnej spółki chóralnej.

 

Zuzanna

Głos w chórze: alt
Zawód: kopernikański, górne strefy sfer niebieskich
Związek z CZA ZHP: członek chóru CZA ZHP

 

Ma głowę w chmurach, więc tam na górze dobrze słychać jak się śmieje i zaraża radością innych. Nigdy nie spuszcza nosa na kwintę. Prowadzi rodzinną spółkę chóralną ze swoim bratem Ryszardem - spółka ta nie generuje faktur ani nie zaciąga zobowiązań. Z Druhem Władkiem jeździła ciężarówkami na obozach harcerskich (z pomocą wojska), czego wielu jej zazdrości.

Marzenka

Głos w chórze: alt
Zawód: edukacyjny
Związek z CZA ZHP: członek chóru CZA ZHP

 

Wielofunkcyjny, niezniszczalny, organizm żywy służący do obsługi chóru, zarówno przy śpiewaniu, jak i przy mędrkowaniu. Organizm ten nie wchodzi w konflikty z innymi organizmami, nie jest toksyczny, ani nie wywołuje alergii. Ma serce dla wszelkich żyjątek mniejszych, które potrafi nauczyć umiejętności dobrej zabawy, współdziałania i lojalności wobec grupy. Śpiewa ekspresyjnym głosem (i przy okazji całą sobą), którego na scenie używa nie tylko do śpiewania. Lek na całe zło. Instruktor harcerski.

Małgorzata

Głos w chórze: alt
Zawód: artystyczny z korzeniami
Związek z CZA ZHP: członek chóru CZA ZHP

 

Międzynarodowy wzorzec przedniojęzykowego "Ł", czyli "miłość ci wszystko wybaczy" na żywo. Poważna, refleksyjna, opanowana i raczej wyciszona, do czasu pojawienia się na scenie. Ma mocny, ładny głos. Wszechstronnie uzdolniona w zawodach artystycznych. Członek zastępów: Kolibry, Sowy.

Marek

Głos w chórze: bas
Zawód: dynamiczny
Związek z CZA ZHP: członek chóru CZA ZHP

 

Jeden z przedstawicieli najniższych głosów w chórze - tak na marginesie należy zauważyć pewną nadprodukcję basów nad tenorami (chyba zgłosimy się w oficjalnym piśmie do Krysi o jakąś interwencję). Marek ma zawód typowy dla warszawiaków, w którym dobrze się sprawdza. Ciągle w rozjazdach, ciągle w biegu lub w podróżach, a w przerwie od tego wszystkiego znajduje czas na swoje niskie mruczanda i głośne frazy. Czuć, że się w nich całkowicie spełnia. 

Mariola

Głos w chórze: alt
Zawód: pielęgnacyjny
Związek z CZA ZHP: członek chóru CZA ZHP

 

Chórzystki wspaniałomyślnie od wielu, wielu lat wybaczają jej niezmienną urodę. Ma nawet nieoficjalną ksywkę "top model". Ze względu na miejsce zamieszkania stała się "przybraną" siostrą jednego z członków zespołu (dobrze, dobrze zdradzimy, że chodzi o Jacka). Reszta zespołu zamierza wkrótce przeprowadzić się w ich okolice. Mariola ma chody w służbie zdrowia, ale mało je wykorzystuje i plasterków nie rozdaje. W zamian oferuje ciepły uśmiech. Panowie to bardzo lubią ;) Członek zastępów: Jaskółki, Mewy, Myszy.

Andrzej

Głos w chórze: tenor
Zawód: MacGyver
Związek z CZA ZHP: członek chóru CZA ZHP

 

Jak twierdzi kierownictwo chóru jest solidnym tenorem, skalą swego głosu przewyższającym Jana Kiepurę. W zespole nosi ksywkę Zenek i nikt inaczej do niego się nie zwraca, choć należy do chóralnych muszkieterów, więc może i ma jakieś nieoficjalne dodatkowe przezwisko. W naprawach przedmiotów nieożywionych silnie konkuruje z Maćkiem (też zresztą muszkieterem). Członek zastępu Leniwce.

Leszek

Głos w chórze: bas
Zawód: robi w wielkoformatowym origami, bez którego spokojne życie nie byłoby możliwe
Związek z CZA ZHP: pokrewna dusza członka CZA ZHP

 

Ze względu na zawód wymagający od niego ogromnej precyzji i cierpliwości musi mieć dodatkowe ujście skumulowanej w nim energii artystycznej. Stąd też chór zauważa u niego ogromne poetyckie zacięcie i balladowy talent wokalny. Ponadto Leszek jest właścicielem Tajemniczych Mroczydeł. Szczegółów nie zdradzimy, bo nam się nie chce.

Aneta

Głos w chórze: sopran
Zawód: treser wielotonowych potworów
Związek z CZA ZHP: członek chóru CZA ZHP

 

"Ada to nie wypada" - zgodnie z piosenką ma za nic konwenanse i smakuje życie po swojemu. Jest jej dodatkowo łatwiej, bo nie dość, że sięga wzrokiem wysoko to jeszcze pomaga sobie obcasami. Wrażliwa, serdeczna i otwarta. Jej zawód "tresera" widzimy codziennie na ulicach, ale nigdy nie odważylibyśmy się wejść w drogę jej potworom. Zuch w CZA ZHP.

Ela

Głos w chórze: sopran
Zawód: edukacyjny z elementami muzycznymi
Związek z CZA ZHP: członek orkiestry CZA ZHP

 

Życzliwa i uczynna. Zawsze chętna do instruktorskiej pracy w chórze i udzielania wokalnego wsparcia. Skąd bierze swoją cierpliwość - dokładnie nie wiadomo, ale podejrzewa się, że może być to efekt dobrze wykonanej harcerskiej roboty (umiemy mieć dystans do siebie, więc zezwalamy na dowolną interpretację). Wraz z siostrą Ewą tworzą sopranowo-altowe combo rozrywkowe. Członek zastępu Kawki.

Ewa

Głos w chórze: alt
Zawód: korporacyjny
Związek z CZA ZHP: członek chóru CZA ZHP

 

Bardzo ważny instrument w muzycznej rodzinie, a i w chórze na nią nie narzekamy - jest zaangażowana w sprawy zespołu, po prostu solidna firma. A skoro już o rodzinie mowa zdradzimy, że jej siostra Ela - członek CZA ZHP - śpiewa z nami, a druga połówka Ewy, czyli Jacek - również członek CZA ZHP (instruktor harcerski i członek zastępu Maluchy) - towarzyszy chórowi na koncertach i warsztatach patrząc na nas przez szklane oko. Owoce tej pracy są nieocenione - w ramach podziękowania eksponujemy przepiękne czarno-białe zdjęcie z młodych lat, no i znów zrobiło się sentymentalnie... Instruktor harcerski, członek zastępu Kawki.

 

Aneta

Głos w chórze: sopran
Zawód: trzyma kasę
Związek z CZA ZHP: koleżanka członka CZA ZHP

 

Nowy nabytek chóru, a może bardziej stosowne byłoby powiedzieć nowy narybek?. W każdym razie wyraziste kolory włosów z pewnością pozwolą zauważyć ją krążącym po widowni młodym leszczom i grubym rybom. Przyjaźnie nastawiona do życia i uśmiechnięta - ale nie złapcie się na ten haczyk, bo aby dobrze opisać stan rzeczy trzeba zacytować fragment piosenki Zbigniewa Kurtycza: "Cicha woda brzegi rwie".

Grażyna

Głos w chórze: alt
Zawód: zerojedynkowy (sic!)
Związek z CZA ZHP: członek chóru CZA ZHP

 

Niegdyś sopran, obecnie alt (tak, tak - głos potrafi się zmienić). Jest jednym z najczęściej podróżujących członków chóru - i choć dzieje się to głównie na podmiejskich trasach to jednak robi to bezustannie i bez zniechęcenia. Artystyczna dusza, co przejawia się nie tylko w śpiewie ale także w talencie poetyckim, zgodnie z myślą Napoleona Bonaparte "Bóg także próbował być autorem: jego proza - to mężczyzna, jego poezja - to kobieta".

Małgosia

Głos w chórze: sopran
Zawód: edukacyjny
Związek z CZA ZHP: członek chóru CZA ZHP

 

Nie przejdzie obojętnie obok żadnej usychającej rośliny, a dodatkowo z ogromnym zapałem dogląda wszystkiego, co zasadziła na swojej działce. A ponieważ przyroda jest jak muzyka, wymaga uwagi, pielęgnacji i podziwu - Małgosia jest także zaawansowaną melomanką. Obdarzona łagodnym dziewczęcym głosem.

Gabrysia

Głos w chórze: alt 
Zawód: pokojowy
Związek z CZA ZHP: członek chóru CZA ZHP

 

Jedna z nielicznych osób w naszym zespole, która naprawdę wie, czym potrafi być biurokracja. Sprawnie porusza się pomiędzy pokojami i dalszymi odległościami, choć zawsze w opanowaniu i spokoju. Jest nieodłączną towarzyszką naszego Koszałka Opałka, co należy nagrodzić tradycyjnym harcerskim orderem z ziemniaka. Na razie wyróżnienia nie dostała, bo chór był głodny i zjadł całe ogniskowe zapasy, a czasy są ciężkie...

Małgosia

Głos w chórze: sopran
Zawód: taneczny
Związek z CZA ZHP: przyjaciółka przyjaciela członka CZA ZHP


Jest blondynką o nienagannej figurze, co pozwala jej na realizacji drugiej swojej pasji, bo poza śpiewem jest nim jeszcze taniec. Małgosia jest najlepszą tancerką wśród wokalistek. Jak pisał Paulo Coelho "Podczas każdego tańca, któremu oddajemy się z radością, umysł traci swoją zdolność kontroli, a ciałem zaczyna kierować serce".

Ala

Głos w chórze: sopran
Zawód: zabezpiecza tyły
Związek z CZA ZHP: członek chóru CZA ZHP

 

Nasz nadwiślański agent 007, który zawsze ze sobą nosi broń, a jest nią serce otwarte dla wszystkich potrzebujących. Zamiast najdroższego samochodu ma rower i na swoje misje w plenerze wyrusza na dwóch kółkach. W oczach Ali widać iskry, więc wiadomo co to oznacza - ogromną chęć do pomocy. Druga ręka Sławy (niekoniecznie lewa).

Eva

Głos w chórze: sopran
Zawód: wielobranżowiec
Związek z CZA ZHP: członek chóru CZA ZHP

 

Nazywamy ją Evi Ge Ruda - zupełnie przypadkiem dlatego, że jest ruda, a nie przypadkowo dlatego, że jest dzielną dziewczyną, nie do zdarcia. Potrafi mieć serce na dłoni i ogólnie wielkie serce (przerost ten skutkuje wysoką temperaturą, szybkim biciem i późniejszą utratą zdrowego rozsądku). Bardzo zasłużona w bojach dla powodzian. Matka Polka trzech budrysów. Członek zastępów: Skowronki, Zięby.

Krzysiek

Głos w chórze: tenor
Zawód: D'Artagnan
Związek z CZA ZHP: wyłapany z tłumu przez członka CZA ZHP


Ma nieokiełznaną ekspresję w górnych rejestrach tenorowych i bez niego - wszak jest D'Artagnanem - chóralni muszkieterowie nie byli by muszkieterami. Słynie z "Maluśkiego". Jest osobą bardzo rodzinną - na wszystkie przedsięwzięcia zespołowe, jak koncerty, warsztaty czy spotkania świąteczne, przychodzi ze swoją podstawową komórką społeczną (dwa plus dwa).

Ela

Głos w chórze: sopran
Zawód: dokładny
Związek z CZA ZHP: członek chóru CZA ZHP

 

Zawodowo - liczydło i to nie byle jakie (sic!), podejrzewamy nawet, że jest niedostatecznie wykorzystanym talentem w tej dziedzinie. Chórzystka z odzysku, która w dodatku przyciągnęła ze sobą do chóru najmłodszego zucha (czyli Małgosię). Przy okazji przypominamy, że każdy zuszek jest dla nas aniołkiem. Członek zastępów: Jemiołuszki, Myszy.

Krzysztof

Głos w chórze: bas
Zawód: wnikliwy
Związek z CZA ZHP: przyjaciel członka CZA ZHP

 

Nazywamy go doktorem improwizacji - ma wprost niespożyty zapał do śpiewania. Nic dziwnego, że kamera go kocha. Ponadto Krzyś to uzdolniony chiński doradca. Jest co prawda wrogiem słodyczy, ale za to robi najpyszniejszą kawę pod słońcem! Gdyby wynaleziono teleportację, chór w trybie super pilnym przygotowałby specjalne zamówienie dla naukowców dotyczące opracowania sposobu grupowego przenoszenia się w czasie i przestrzeni na poranną małą czarną. W grupie teleportowanej oczywiście nie zbrakłoby jego syna Leszka - członka naszego chóru.

Elżbieta

Głos w chórze: sopran
Zawód: indywidualista
Związek z CZA ZHP: członek chóru CZA ZHP

 

Jest obdarzona kobiecym wdziękiem i dobrze zorganizowana. Tak dobrze, że jest współwłaścicielką rodzinnego interesu przetwórstwa nalewkowo-konfiturowego - takim osobom nie warto podskakiwać (zakręci słoik czy buteleczkę i pozamiatane). Gdyby określać jej cechy charakteru to dusza człowiek, a gdyby umiejętności to urodzony menedżer talentów rodzinnych. Jest jedyną z trzech sióstr, którą członkowie chóru potrafią odróżnić od siebie (tzn. od sióstr, a nie od samych siebie - z tym jako tako jeszcze sobie radzimy). Członek zastępu Fermatki.

Ewa

Głos w chórze: alt
Zawód: najlepsza instytucja na świecie
Związek z CZA ZHP: członek chóru CZA ZHP

 

Na tym zdjęciu jest Ewa - prawdopodobnie, bo nie mamy zielonego pojęcia w jaki sposób odróżniać od siebie siostry bliźniaczki (jakby nie mogły nosić wstążki we włosach z odpowiednim kolorem przypisanym do imienia lub do głosu!). Tak więc, jeśli to Ewa, musimy powiedzieć, że jest seryjną... babcią posiadającą całe zaplecze utalentowanych dzieci i wnuków. No i oczywiście została współwłaścicielką rodzinnej przetwórni nalewkowo-konfiturowej, a zasady postępowania w przypadku chęci posmakowania produktów są dobrze znane - trzeba się po prostu podlizywać ;) Członek zastępu Fermatki.

Basia

Głos w chórze: sopran
Zawód: uduchowiony
Związek z CZA ZHP: członek chóru CZA ZHP

 

Na tym zdjęciu jest Basia - prawdopodobnie, bo - z pewnością celowo - w żaden sposób nie ułatwia naszemu chórowi odróżnienia jej od swojej siostry bliźniaczki. A przecież mogłaby przychodzić na wszystkie próby ze swoim wspaniałym rodzinnym zapleczem duchowym (obiecujemy, że na jego powitanie będziemy żarliwie śpiewać odpowiednio dobrane tematycznie utwory)! Basia jest współwłaścicielką rodzinnej wytwórni nieocenionych nalewek i konfitur - a jak wiadomo żaden łasuch nie zaryzykuje takiej straty - jesteśmy więc mili, bo chcemy ;) Członek zastępu Fermatki.

Karolina

Głos w chórze: sopran
Zawód: studencki
Związek z CZA ZHP: zaagitowana przez członka CZA ZHP

 

)

Jacek

Głos w chórze: bas (solo też bas)
Zawód: robi w domach
Związek z CZA ZHP: członek chóru CZA ZHP

 

Agnieszka

Głos w chórze: sopran 
Zawód: zarządzająco-społeczny  
Związek z CZA ZHP: członek chóru CZA ZHP

 

Włodek

Głos w chórze: bas
Zawód: tajemniczy
Związek z CZA ZHP: członek chóru CZA ZHP

 

 

Ela

Głos w chórze: sopran
Zawód: edukacyjny
Związek z CZA ZHP: członek chóru CZA ZHP

 

 

Iwona

Głos w chórze: sopran
Zawód: pedagogiczny
Związek z CZA ZHP: członek chóru CZA ZHP

 

 

Basia

Głos w chórze: sopran
Zawód: dusza artystyczna
Związek z CZA ZHP: koleżanka trójcy z CZA ZHP

 

Leszek

Głos w chórze: bas
Zawód: ekstremalny
Związek z CZA ZHP: potomek przyjaciela członka CZA ZHP