Oferta koncertowa

Szanowni Państwo,
mamy przyjemność przedstawić Państwu ofertę koncertową Chóru Wychowanków harcmistrza Władysława Skoraczewskiego JUBILUS, działającego przy Fundacji o tej samej nazwie.

Zespół ma wieloletnią tradycję. Założony został w 1945 roku przez Władysława Skoraczewskiego. W jego skład wchodził chór dziecięcy, młodzieżowy oraz orkiestra symfoniczna. Do 1980 roku (tj. do śmierci założyciela) członkowie zespołu muzykowali jako Centralny Zespół Artystyczny Związku Harcerstwa Polskiego.

Chór wznowił swoją działalność w 2010 roku. Kierownictwo artystyczne Chóru objęła Krystyna Stańczak-Pałyga, która kontynuuje pracę swojego poprzednika. Zespół daje liczne koncerty m. in. na Uniwersytecie Muzycznym, w Domach Kultury oraz w obiektach sakralnych. Bierze także udział w corocznym Święcie Muzyki oraz Warszawskim Spotkaniu Wigilijnym - spotkaniu mieszkańców stolicy z Prezydentem Miasta. W czerwcu 2014 r. Chór zdobył I nagrodę w VII Juwenaliach III Wieku - największej imprezie tego typu w Europie organizowanej przez Fundację AVE.

Repertuar Chóru obejmuje utwory muzyki poważnej, pieśni patriotyczne, powstańcze, piosenki harcerskie, ludowe, kolędy, a także lżejszy repertuar – m.in. piosenki o Warszawie. Prezentacje muzyczne łączy często z poezją związaną tematycznie z pieśniami, tworząc spektakle poetycko-muzyczne. Specyfiką Zespołu jest zapraszanie publiczności do wspólnego śpiewania lub łączenie koncertu z krótkimi warsztatami przygotowującymi widownię do wspólnego muzykowania.

Chór śpiewa a’cappella jak również z towarzyszeniem orkiestry.

Proponujemy Państwu koncerty tematyczne w obiektach zamkniętych, jak i na otwartej przestrzeni (muszla koncertowa, amfiteatr). Oto przykładowe propozycje:

    • "Niech płynie piosenka z barykad" - koncert pieśni powstańczych,
    • "Nie rzucim ziemi skąd nasz ród"; "Kocham Cię, Polsko!"; "O mój rozmarynie"; "Z pieśnią ku wolności" - koncerty pieśni patriotycznych,
    • "Śpiewajcie i grajcie Mu"; "Gdy się Chrystus rodzi"; "To już pora na Wigilię" - koncerty kolęd i pastorałek (również z udziałem grupy dziecięcej),
    • "Rodzina, ja i ty"; "Jak przygoda, to tylko w… "; "W życiu dobrze jest mieć wzorzec" - koncerty piosenek popularnych (warszawskich, biesiadnych, ludowych, harcerskich).

Naszą propozycję repertuarową możemy również dostosować do Państwa oczekiwań.

W przypadku zainteresowania naszą ofertą, uprzejmie prosimy o kontakt e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub bezpośrednio z Wiceprezes Fundacji, panią Marzenną Kazimierczuk, tel. kom. +48 501 591 691.

Z wyrazami szacunku

Dariusz Młynarski - Prezes Zarządu
Fundacji Wychowanków harcmistrza Władysława Skoraczewskiego


Zapraszamy do zapoznania się z programami koncertowymi Chóru.
Opisy poszczególnych koncertów i utworów znajdą Państwo w dziale Programy