KUCHNIA SPOTKAŃ, DZIEŃ KOBIET I MĘŻCZYZN - 2017

Napisane przez chór

4 marca, czyli prawie w wigilię imienin Krystyny spotkaliśmy się w Centrum Warszawy, było to spotkanie całkiem niespodziewane i tajne, ze względu na sytuację polityczną… Mimo pełnej konspiracji, tajnego hasła i posługiwania się szyfrem, już po kilku minutach wzbudziliśmy zainteresowanie stałych mieszkańców pobliskiego dworca Śródmieście.

czytaj dalej

Wielkanoc 2017

Napisane przez chór

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań
w gronie rodziny i przyjaciół oraz wesołego Alleluja życzy Chór JUBILUS

Wesołych Świąt

Napisane przez chór

Niech to Boże Narodzenie będzie okazją do chwili zadumy i odpoczynku od codziennego pośpiechu i natłoku obowiązków. Niech te święta będą czasem, kiedy wszelkie nieporozumienia i kłótnie odchodzą w zapomnienie, Niech w tych magicznych chwilach najważniejsza będzie miłość, wsparcie i wzajemne zrozumienie, a także radość z czasu spędzonego w gronie najbliższych,

Codzienność (?)

Napisane przez chór

Codzienność (?)

Po uroczystościach walentynkowych i imieninowych Krysia nam nie odpuściła – niesiona na fali bydgoskiego sukcesu, uwierzyła, że stać nas na jeszcze więcej. Już nie tylko śpiewamy, tańczymy i gramy na bele czym, teraz jeszcze śpiewamy po angielsku (to już było), i to w wersji migowej! Na szczęście tylko na kilku próbach, bo w miarę szybko przyszła Wielkanoc i przerwała na chwilę nasze zmagania ze śpiewanym językiem migowym. A Wielkanoc była – jak zwykle – tradycyjna, czyli z naszymi zespołowymi kwadratowymi jajami. Były również śledziki, jajka, sałatki, ciasta i świąteczne powinszowania ..

czytaj dalej

URODZINY IMIENINY KRYSTYNY, 14 marca 2016 r.

Napisane przez chór

URODZINY – IMIENINY KRYSTYNY, 14 marca 2016

W cotygodniowej przypominajce, Małgosia zapowiedziała „powrót do normalności”, czyli próby dwa razy w tygodniu. W poniedziałek, 14 marca miała się odbyć normalna próba w Teatrze Wielkim. Ale że od jakiegoś czasu (dokładnie: od trzech tygodni) Małgosia działała w przestrzeni oficjalnej i ukrytej, za chwilę otrzymaliśmy kolejny, tym razem prawdziwy komunikat:

czytaj dalej

DZIEŃ KOBIET I MĘŻCZYZN, 10 marca 2016 r.

Napisane przez chór

DZIEŃ KOBIET I MĘŻCZYZN, 10 marca 2016 r.

10 marca uroczyście świętowaliśmy Dzień Mężczyzn – Panie zaskoczyły Panów wykonaniem utworu „Mężczyzno, mężczyzno, choć tyle masz wad, bez Ciebie cóż wart byłby świat”. Przy tym mistrzowskim akompaniamencie wszyscy Panowie dostali w prezencie pierwszy męski, wspólny (następne, na razie, są w zamyśle) element stroju galowego.... niezwykłe szelki. Panowie szybciutko zrewanżowali się i uczcili lekko zaległy Dzień Kobiet, bo przecież : „Kobieto, kobieto, choć tyle masz wad…” (zaraz, zaraz! jakich wad?!!! MY?! KOBIETY?!) i obdarowali Panie kolorowymi, pachnącymi błyszczykami i wiosennymi krokusikami; Leszek, Darek i Marek wyrecytowali „Odę do dam”, a na zakończenie wykonali dla nas „New York” – w nowej, autorskiej, szelkowej choreografii :)

czytaj dalej