"Wypoczynek" w Dolinie Słońca

Napisane przez chór

"Wypoczynek" w Dolinie Słońca

Po tygodniowym leniuchowaniu, pojechaliśmy "wypoczywać" do Piasków Królewskich. Zaczęliśmy w piątek, od nieco opóźnionej kolacji , apelu i próby orkiestry. Próba orkiestry zapowiadała się całkiem przyjemnie – usiedliśmy przy stołach, z kieliszkami gotowymi do napełniania… no i pojawiła się woda, zwykła woda – kranówka.

czytaj dalej

Warsztaty w Izabelinie

Napisane przez chór

Warsztaty w Izabelinie

Przez ostatnie przedwakacyjne dwa tygodnie próby odbywały się oddzielnie w głosach męskich i damskich, więc na doroczne kampinoskie warsztaty pojechaliśmy spragnieni wspólnego śpiewania i nie tylko. W sobotę rano rozgrzewkę zaczęliśmy od myjni; szorowanie rozpoczął Leszek od generalnego wymycia i wypolerowania całości, za nim ustawiali się pozostali uczestnicy z życzeniami: mycie reflektorów, podwozia, pastowanie karoserii, wypolerowanie felg, bądź kompleksowa odnowa. Nie wszyscy poddali się zbiorowemu myciu: niektórzy na widok pracującej myjni udawali, że ich to nie dotyczy, albo wręcz dawali drapaka i trzeba było wzywać ich do mycia indywidualnie.

czytaj dalej

Małe zamieszanie w komendzie

Napisane przez Redakcja

18-20 września 2015 r. Piaski Królewskie. I nasze warsztaty muzyczne. Jak zwykle, wprowadziliśmy obozową organizację dnia. Były więc żery poranne, główne i wieczorne, były apele poranne i wieczorne (z wciąganiem flagi na maszt, z prawdziwym, choć zaskakującym, trzyosobowym pocztem sztandarowym), było poranne łamanie gnatów, było ognisko, był – oczywiście podział na drużyny: tym razem na drużynę Męską, Żeńską i Gender.

czytaj dalej

My jesteśmy niezorganizowanym zastępem!

Napisane przez Redakcja

Nasze gwizdanie było po prostu niesłyszalne. Czyli – harcerz ma oczy i uszy otwarte – jak mawiał Druh, przygotowując nas do alarmu, ale jeśli harcerz jest nastawiony tylko na słuchanie głosów śpiewających obok, to nie ma takiej siły, która kazałaby mu usłyszeć gwizdek.

Ta historia opowiada o przebiegu Warsztatów Muzycznych, 16-18 września 2011 r., w Łucznicy.

czytaj dalej

Warsztaty muzyczne w Dolinie Słońca

Napisane przez Redakcja

Wciąż w wakacyjnych nastrojach w dniach 12-14 września 2014 r. spotkaliśmy się na warsztatach muzycznych w Dolinie Słońca, gdzie gościliśmy dwa lata temu. Plan zajęć dziennych został starannie rozpisany - zajęcia w pozostałych godzinach zostawiono do dyspozycji chórzystów i... dyrekcji.

czytaj dalej

Warsztaty artystyczne w Izabelinie i 1. Bieg zuchowy

Napisane przez Redakcja

Nasze warsztaty muzyczno-artystyczne, na które pojechaliśmy w dniach 15-16 czerwca 2013 r. tradycyjnie rozpoczęliśmy ulubionym murzyńskim songiem, połączonym ze spacerkiem dookoła budynku. Jak zwykle, również nasze rozśpiewanie miało … bardzo dużo wspólnego z muzykowaniem... Na warsztatach ćwiczyliśmy zbiorowo i indywidualnie; łączyły nas wspólne posiłki.

czytaj dalej

Warsztaty muzyczne Chóru Wychowanków Skoraczewskiego dla mieszkańców Warszawy

Napisane przez Redakcja

8 czerwca 2013 r. zaprosiliśmy mieszkańców Saskiej Kępy na warsztaty muzyczno-taneczne „Jak się bawić – to na Saskiej Kępie”. Było to dla nas nowe wyzwanie, do którego musieliśmy się specjalnie przygotować. Na próbach ćwiczyliśmy więc nie tylko śpiew, ale i proste kroki taneczne, które – jak zwykle – stały się dla nas inspiracją do nowych, zaskakujących interpretacji.

czytaj dalej

Warsztaty muzyczne w Piaskach Królewskich

Napisane przez Redakcja

Znowu wrzesień [2012 - przyp. red.], więc zgodnie z naszą tradycją powtarzamy warsztaty muzyczne. Na wstępie kilka słów o miejscu naszego spotkania: „Ośrodek >Dolina Słońca< położony jest na terenie Puszczy Kampinoskiej, w odległości 55 km. od Warszawy. Jest to świetna baza wypadowa dla osób indywidualnych i grup z okolic Warszawy, które chciałyby wypocząć niedaleko domu, ale równocześnie mieć możliwość obcowania z naturą. (...) Na terenie ośrodka jest mały zbiornik wodny, wprawdzie niewielki, ale można już na nim pływać kajakiem. Jest to bardzo malownicze miejsce, z wysepką, na której króluje rozłożysty dąb”.

czytaj dalej

Warsztaty muzyczne w Kampinosie

Napisane przez Redakcja

16-17 czerwca 2012 roku to były piękne dni, po prostu piękne dni, niby dwa, ale dostarczyły tylu wrażeń, że wydaje się jakby ich było co najmniej trzy, a to dzięki ogromnemu talentowi, zaangażowaniu, poczuciu humoru i niezmierzonej fantazji prowadzących te warsztaty, druhnie Krysi i Małgosi , które pełne inwencji twórczej starały się wydobyć z nas przeróżne dźwięki i choć na sali prób było mroźno, serca nasze i struny głosowe były rozgrzane do czerwoności.

czytaj dalej