"Wypoczynek" w Dolinie Słońca

Posted by chór

"Wypoczynek" w Dolinie Słońca

Po tygodniowym leniuchowaniu, pojechaliśmy "wypoczywać" do Piasków Królewskich. Zaczęliśmy w piątek, od nieco opóźnionej kolacji , apelu i próby orkiestry. Próba orkiestry zapowiadała się całkiem przyjemnie – usiedliśmy przy stołach, z kieliszkami gotowymi do napełniania… no i pojawiła się woda, zwykła woda – kranówka.

more info

Warsztaty w Izabelinie

Posted by chór

Warsztaty w Izabelinie

Przez ostatnie przedwakacyjne dwa tygodnie próby odbywały się oddzielnie w głosach męskich i damskich, więc na doroczne kampinoskie warsztaty pojechaliśmy spragnieni wspólnego śpiewania i nie tylko. W sobotę rano rozgrzewkę zaczęliśmy od myjni; szorowanie rozpoczął Leszek od generalnego wymycia i wypolerowania całości, za nim ustawiali się pozostali uczestnicy z życzeniami: mycie reflektorów, podwozia, pastowanie karoserii, wypolerowanie felg, bądź kompleksowa odnowa. Nie wszyscy poddali się zbiorowemu myciu: niektórzy na widok pracującej myjni udawali, że ich to nie dotyczy, albo wręcz dawali drapaka i trzeba było wzywać ich do mycia indywidualnie.

more info

Małe zamieszanie w komendzie

Posted by Redakcja

18-20 września 2015 r. Piaski Królewskie. I nasze warsztaty muzyczne. Jak zwykle, wprowadziliśmy obozową organizację dnia. Były więc żery poranne, główne i wieczorne, były apele poranne i wieczorne (z wciąganiem flagi na maszt, z prawdziwym, choć zaskakującym, trzyosobowym pocztem sztandarowym), było poranne łamanie gnatów, było ognisko, był – oczywiście podział na drużyny: tym razem na drużynę Męską, Żeńską i Gender.

more info

My jesteśmy niezorganizowanym zastępem!

Posted by Redakcja

Nasze gwizdanie było po prostu niesłyszalne. Czyli – harcerz ma oczy i uszy otwarte – jak mawiał Druh, przygotowując nas do alarmu, ale jeśli harcerz jest nastawiony tylko na słuchanie głosów śpiewających obok, to nie ma takiej siły, która kazałaby mu usłyszeć gwizdek.

Ta historia opowiada o przebiegu Warsztatów Muzycznych, 16-18 września 2011 r., w Łucznicy.

more info

Warsztaty muzyczne w Izabelinie

Posted by Redakcja

Po krótkich warsztatach z emisji głosu, z panią profesor Elżbietą Wtorkowską, twórczo rozwijaliśmy jej ćwiczenia na próbach i na tradycyjnych warsztatach w Izabelinie (16-17 maja 2015 r.). A oto skrótowe podsumowanie tego wydarzenia.

more info

Warsztaty muzyczne w Dolinie Słońca

Posted by Redakcja

Wciąż w wakacyjnych nastrojach w dniach 12-14 września 2014 r. spotkaliśmy się na warsztatach muzycznych w Dolinie Słońca, gdzie gościliśmy dwa lata temu. Plan zajęć dziennych został starannie rozpisany - zajęcia w pozostałych godzinach zostawiono do dyspozycji chórzystów i... dyrekcji.

more info

Warsztaty artystyczne w Izabelinie i 1. Bieg zuchowy

Posted by Redakcja

Nasze warsztaty muzyczno-artystyczne, na które pojechaliśmy w dniach 15-16 czerwca 2013 r. tradycyjnie rozpoczęliśmy ulubionym murzyńskim songiem, połączonym ze spacerkiem dookoła budynku. Jak zwykle, również nasze rozśpiewanie miało … bardzo dużo wspólnego z muzykowaniem... Na warsztatach ćwiczyliśmy zbiorowo i indywidualnie; łączyły nas wspólne posiłki.

more info

Warsztaty muzyczne Chóru Wychowanków Skoraczewskiego dla mieszkańców Warszawy

Posted by Redakcja

8 czerwca 2013 r. zaprosiliśmy mieszkańców Saskiej Kępy na warsztaty muzyczno-taneczne „Jak się bawić – to na Saskiej Kępie”. Było to dla nas nowe wyzwanie, do którego musieliśmy się specjalnie przygotować. Na próbach ćwiczyliśmy więc nie tylko śpiew, ale i proste kroki taneczne, które – jak zwykle – stały się dla nas inspiracją do nowych, zaskakujących interpretacji.

more info

Warsztaty muzyczne w Piaskach Królewskich

Posted by Redakcja

Znowu wrzesień [2012 - przyp. red.], więc zgodnie z naszą tradycją powtarzamy warsztaty muzyczne. Na wstępie kilka słów o miejscu naszego spotkania: „Ośrodek >Dolina Słońca< położony jest na terenie Puszczy Kampinoskiej, w odległości 55 km. od Warszawy. Jest to świetna baza wypadowa dla osób indywidualnych i grup z okolic Warszawy, które chciałyby wypocząć niedaleko domu, ale równocześnie mieć możliwość obcowania z naturą. (...) Na terenie ośrodka jest mały zbiornik wodny, wprawdzie niewielki, ale można już na nim pływać kajakiem. Jest to bardzo malownicze miejsce, z wysepką, na której króluje rozłożysty dąb”.

more info

Warsztaty muzyczne w Kampinosie

Posted by Redakcja

16-17 czerwca 2012 roku to były piękne dni, po prostu piękne dni, niby dwa, ale dostarczyły tylu wrażeń, że wydaje się jakby ich było co najmniej trzy, a to dzięki ogromnemu talentowi, zaangażowaniu, poczuciu humoru i niezmierzonej fantazji prowadzących te warsztaty, druhnie Krysi i Małgosi , które pełne inwencji twórczej starały się wydobyć z nas przeróżne dźwięki i choć na sali prób było mroźno, serca nasze i struny głosowe były rozgrzane do czerwoności.

more info