Ogród Muzyczny

Ogród Muzyczny imienia Władysława Skoraczewskiego w Kudowie-Zdroju jest integralną częścią Parku Zdrojowego tego miasta. Warto pamiętać także o tym, że Druh Władek otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Kudowy-Zdroju.

Druh Skoraczewski to jeden z twórców oraz pierwszy dyrektor artystyczny Festiwalu Moniuszkowskiego w Kudowie-Zdroju. Doceniając jego zasługi władze miasta podczas jubileuszowego 50. Festiwalu Moniuszkowskiego, który odbył się w 2012 roku, nadały Ogrodowi Muzycznemu jego imię. Na terenie Ogrodu w zieleni stoi kilka metalowych atrap instrumentów koncertowych naturalnej wielkości - m.in. fortepian i harfa. Całość tworzy piękną kompozycję i jest żywym pomnikiem dla muzyki i jej twórców.

Kudowa-Zdrój to miasto oparte o Góry Stołowe i Wzgórza Lewińskie. Tutejsze obiekty uzdrowiskowe znajdują się przede wszystkim w Parku Zdrojowym u podnóża Góry Parkowej. Budowa Parku Zdrojowego zapoczątkowana została w 1787 roku przez barona von Stillfrieda, ówczesnego właściciela Kudowy. 

Tytuł Honorowego Obywatela Miasta Kudowa-Zdrój nadawany przez Radę Miejską jest najwyższym wyróżnieniem osoby w uznaniu jej wybitnych zasług dla miasta i jego mieszkańców. Honorowi Obywatele Kudowy-Zdrój to m.in. prof. Antoni Falkiewicz, Maria Fołtyn, Stanisław Apt, Władysław Skoraczewski, Władysław Jerzy Nosek, ks. Jan Myjak,  Henryk Gołębiewski, Roman Deryło, Jerzy Stanisław Ignaszak, Jan Koplowitz, Tadeusz Pecyna, Bogusław Jakubczak, Sławomir Pietras, prof. Alicja Chybicka, dr Andrzej Kaiser, prof. Marek Ziętek.

Pamiątkową tablicę upamiętniającą Druha Władka w Ogrodzie Muzycznym w Kudowie-Zdroju ufundowało Stowarzyszenie Wychowanków harcmistrza Władysława Skoraczewskiego.