zapraszamy na uroczystość rozdania nagród

Napisane przez chór

Serdecznie zapraszamy na uroczystość rozdania nagród w XV Festiwalu Chórów, Kabaretów i Zespołów Seniora, w którym chór nasz zdobył Grand Prix. Gala odbędzie się w sobotę, 25 marca o godz. 16. w Domu Kultury 'Zacisze", ul. Blokowa 1 (przy Radzymińskiej). http://www.zacisze.waw.pl/pl/artykul/3483

Mamy GRAND PRIX !

Napisane przez chór

W okolicach stycznia, wbrew wszystkim przeciwnościom, przeszkodom i trudnościom, Krysia zgłosiła nas do kolejnego konkursu. XV Festiwal Chórów, Kabaretów i Zespołów Seniora odbył się 26 lutego w zaciszańskim Domu Kultury. Nasz występ nie zaczął się najlepiej ...

czytaj dalej

XV Festiwal Chórów, Kabaretów, Zespołów Seniora

Napisane przez chór

Zapraszamy na XV Festiwal Chórów, Kabaretów, Zespołów Seniora, który odbędzie się w sobotę i niedzielę, 25 i 26 lutego 2017 r. w godz. 10.00 - 18.30, w Domu Kultury "Zacisze" ul. Blokowa 1. Na przesłuchania wstęp jest wolny. Nasz chór wystąpi w niedzielę, 26.02. o godz. 16.40.

http://www.polskamowi.pl/polska/mazowieckie/chor-dal-im-drugie-zycie/

czytaj dalej

19.11 Łódź XIX Festiwal Chóralny Cantio Lodziensis

Napisane przez Lidia Matuszewska

To drugi konkurs, w którym wzięliśmy udział. Nie byliśmy pewni, czy na pewno zakwalifikujemy się do tego konkursu, bo nasza propozycja była… oryginalna. Jury jednak uznało nasz pomysł za godny prezentacji na Festiwalu i…. pojechaliśmy! Pierwsze prezentacje konkursowe zrobiły na nas olbrzymie wrażenie – zwłaszcza zespół Supra Vocalis Ensemble z Gdańska. Niektórzy nawet chcieli wracać do domu i „oddać” konkurs walkowerem.

czytaj dalej

Petarda Emocji i Dźwięku!

Napisane przez chór

W imieniu Jacka Kawalca - wspaniałego aktora, konferansjera, ale również niezwykle zdolnego wokalisty, a "prywatnie" naszego kolegi z Zespołu - serdecznie zapraszamy na jedyny w swoim rodzaju koncert; koncert, w którym Jacek zaśpiewa największe przeboje JOE COCKERA. Towarzyszyć mu będą muzycy z zespołów takich jak: BAJM, BLUE CAFE, HUMAN.

czytaj dalej

„Śpiewam w chórze żyję dłużej!”

Napisane przez chór

22 maja w Radio Kultura mogliśmy wysłuchać audycji o Akademii Chóralnej Seniora.

„Śpiewam w chórze – żyję dłużej!” – nasze motto stało się tytułem audycji, a piosenka „Ach jak przyjemnie” była muzycznym leitmotivem programu. Wielu nowych, ciekawych informacji dowiedzieliśmy się z tej audycji. Przede wszystkim, że seniorzy na scenie świetnie się bawią, i bawi się też widownia. To może jest oczywiste, bo świetnie bawiący się chór i dyrygent potrafi zarazić swoją radością widownię – znamy to z naszych koncertów. Ale nie bez znaczenia jest też widownia

czytaj dalej

Włodek Górecki - wspomnienie

Napisane przez Redakcja
Włodek Górecki

Włodek Górecki 
(w chórze Centralnego Zespołu Artystycznego ZHP w latach 1973–1976)

Minęliśmy się z Włodkiem w CZA ZHP. Odszedł z chóru mieszanego, zanim ja do niego dorosłam. Ale kiedy spotkaliśmy się po latach, był niezwykle zaangażowany w sprawy Chóru Wychowanków druha Skoraczewskiego. W drodze powrotnej z prób często spieraliśmy się, chociaż nie zawsze byliśmy w opozycji. Włodek lubił prowokować, lubił pokazywać zdanie „drugiej strony”. Nigdy jednak nie pokłóciliśmy się. Każde z nas usiłowało przekonać oponenta do swojej racji.

czytaj dalej

Odszedł od nas

Napisane przez Redakcja

W czwartek, 24 września 2015 r., zmarł nasz kolega, Druh Włodek Górecki. Pogrzeb odbędzie się w piątek 2 października o godz. 12 na Wólce (Cmentarz Północny). Msza św. w sali A Domu Pogrzebowego. Jest prośba abyśmy Mu zaśpiewali na pożegnanie. Zróbmy wszystko, żeby stanąć tam w komplecie. Kto może być niech weźmie chustę.
Darek